фізика 1/20

 01.05.2023

Урок 55

Тема. Історія відкриття квазарів

Завдання:

  1. Опрацювати теоретичний матеріал, знизу за посиланням
  2. Записати коротко конспект в зошит
  3. Виконати завдання за 3 посиланням (про зорі, їх характеристика)


https://youtu.be/OgLbUXWdkrI

https://youtu.be/Sw9dD96WZZc

https://learningapps.org/view12197134


Квазари - це небесні тіла, що живляться надмасивними чорними дірами (у мільярди разів більший за наше сонце). Вони світяться настільки яскраво, що засліплюють древні галактики, що їх містили, і на диво, ми почали розуміти їх лише півстоліття тому.

Вчені вважають, що ці сильні сигнали надходять від галактичного ядра, яке має більше, ніж галактика - господар. Насправді ми знаходимо квазари лише в галактиках із надмасивними чорними дірами (навіть не у всіх галактиках чорних дір). Коли небесний матеріал знаходиться занадто близько, він утворює акреційний диск, який нагрівається до мільйонів градусів і випромінює багато випромінювання.

Магнітне середовище навколо чорної діри спричиняє струмені енергії утворюються в протилежних напрямках (подібно до того, що відбувається з енергією пульсара, який також випромінює в двох протилежних напрямках), який подорожує космосом мільйони років. Хоча світло не може вийти з чорної діри, і в неї потрапляють пил і газ, інші частинки завдяки цьому магнетизму прискорюються майже до швидкості світла.

Тепер ми зупинимося на характеристиках квазара:

  • Він харчується енергією, яку генерує жорстока зустріч між галактичною речовиною
  • Він росте в центрі нової галактики, а потім стає дуже яскравим небесним тілом. Він може навіть виявити мільярди світлових років.
  • Його світло викликане величезною чорною дірою, розташованою в центрі Чумацького Шляху.
  • Газова речовина навколо нього встигла досягти надзвичайно високих температур. У ньому було багато тертя та турбулентності.
  • Вони мають високий рівень радіації.
  • Вони в мільйони разів яскравіші за зірки.


 У 1950-х рр. астрономи вже використовували радіотелескопи для сканування неба і використовували свої знахідки для порівняння їх із зображеннями неба.

Тому вони виявили, що деякі менші джерела випромінювання не мали еквівалентних джерел випромінювання у діапазоні видимого світла. Іншими словами, вони знайшли джерело радіовипромінювання в радіосигналі, але вони не знайшли зірки або нічого, що, здається, випромінює цю енергію на зображенні неба. Астрономи називають ці об'єкти "бездротовими джерелами живлення для прицілів" або "квазарами". Після багаторічних досліджень (і, можливо, навіть можливо з’ясувати можливість того, що вони є певним випромінюванням від чужорідної цивілізації), люди виявили, що насправді це частинки, що прискорюються близько до швидкості світла.

Це джерело енергії, яке відповідає за випромінювання великої кількості світла, це надзвичайно масивна чорна діра і піч, що світиться газом.

Квазар має значний червоний зсув, і вони далеко від землі. Хоча вони здаються слабкими при перегляді через телескоп, вони знаходяться далеко один від одного, що робить їх найбільш світящимися об’єктами у Всесвіті. Вони можуть змінювати свою світність у різні періоди часу. Деякі з них також можуть змінювати яскравість через місяці, тижні, дні або години. Ширина квазара, яка змінюється у часовому масштабі на кілька тижнів, не може перевищувати кількох світлових тижнів.

Квазар також має багато тих самих характеристик, що й активні галактики.Радіація не є тепловим випромінюванням і спостерігається через струмені та частки (як радіогалактики). Квазари можна спостерігати в багатьох областях електромагнітного спектра, таких як радіочастотні, інфрачервоні, видиме світло, ультрафіолет, рентген та навіть гамма-промені. Більшість з них є найяскравішими в системі відліку ультрафіолетового кольору поблизу лінії викидів водню Лаймана-альфа 1216Å, але завдяки їх червоному зсуву спостережувана світлова пляма в ближньому ІЧ-діапазоні досягає 9000Å.

Важливість відкриття та вивчення квазара полягає в тому, що вчені можуть використовувати його, щоб знайти важливу інформацію про те, як створити першу надмасивну чорну діру та її галактику.

Де вони розташовані?

Більшість знайдених нами квазарів знаходяться за мільярди світлових років від нас. Оскільки навіть якщо воно рухається зі швидкістю світла, ці випромінювання поширюються довго. Вивчення цих об’єктів насправді те саме, що за допомогою машини часу, тому ми можемо бачити небесні тіла тисячі років тому, точно так само, як коли звідти витікало світло. Мільйони років. З понад 2.000 відомих квазарів, більшість існували на ранніх стадіях своїх галактик. Чумацький Шлях, можливо, святкувався в перші дні й відтоді мовчав.

Квазари випромінюють до трильйона вольт енергії, перевершуючи все світло, зібране всіма зірками Чумацького Шляху. Вони є найяскравішими об'єктами у Всесвіті і його сила світла в 10 - 100.000 XNUMX разів перевищує потужність Чумацького Шляху. Вони не є єдиними об'єктами з цими характеристиками, насправді вони є частиною групи небесних тіл, які називаються активними галактичними ядрами, яка також включає галактики і небесні тіла Сейферта.





Немає коментарів:

Дописати коментар